FESTIVAL BICIKLISTIČKE REKREACIJE

Slikovni rezultat za BICIKLIZAM KOPAČKI RIT

HRVATSKI SAVEZ SPORTSKE REKREACIJE "SPORT ZA SVE"

ŠPORTSKA ZAJEDNICA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

SAVEZ SPORTSKE REKREACIJE „Sport za sve“

OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

organiziraju

13. HRVATSKI FESTIVAL BICIKLISTIČKE REKREACIJE

01.-03.lipnja 2018.

OSIJEK – KOPAČKI RIT

Festival biciklizma je sportsko – rekreacijski, te turističko - kulturni projekt namijenjen svim generacijama. Cilj mu je proširiti svijest o važnosti kretanja i zdravog života, potaknuti djecu, mlade i odrasle osobe na bavljenje rekreacijskim biciklizmom, te korištenje bicikla u svakodnevnom životu.
U vrijeme Festivala se održava tradicionalni Pannonian challenge gdje će posjetitelji imati priliku pogledati BMX, skate i inline egzibicije, poslušati dobru glazbu i vrhunski se zabaviti.

Biciklističke rute u ponudi će sudionicima omogućiti uživanje u ljepotama našeg kraja, čistom zraku i dobroj zabavi.
Festivalom se žele objediniti sportsko – rekreacijske mogućnosti našeg kraja, kulturno turističke vrijednosti – gastronomija i smještaj u srcu Slavonije i /ili Baranje te zabava.

Osječko-baranjska županija, smještena je na sjeveroistoku Hrvatske i četvrta je županija po veličini u Republici Hrvatskoj.
Povoljan zemljopisni položaj na rijeci Dravi i uz Dunav, prirodni resursi, klima pogodna za poljoprivrednu proizvodnju, termalne vode, očuvani okoliš i područje Kopačkog rita su „blaga“ Osječko – baranjske županije.
Naša županija posjetiteljima nudi mogućnost lječilišnog, rekreacijskog, ribolovnog i lovnog, te seoskog turizma.

Park prirode Kopački rit je mjesto koje svakako treba obići te je iz tog razloga mjesta događanja Festivala.
Posjetitelji će moći vidjeti jedinstvene pejzaže, bogati i specifični biljni svijet, rijetke ptičje vrste koje nastanjuju ovo područje, mnoštvo životinja, ribolovne vode i lovišta divljih životinja.
Posjetitelje možemo uputiti i na mjesta gdje će moći kušati domaće kulinarske proizvode, ribu pripremljenu na razne načine, veliki izbor prekrasnih mirisnih sorti vina i mnoge druge specijalitete karakteristične za Slavoniju i Baranju.

ORGANIZATOR

Savez sportske rekreacije „Sport za sve” Osječko – baranjske županije
31000 Osijek, Kneza Trpimira 23
(Nastavno športska dvorana "Gradski vrt", Osijek)
tel: 031/200-518
fax: 031/215-760
mob: 099/8078-708, 099/200- 9778
web: http://www.sport-obz.hr

PRIJAVE:
Prijavu i uplatu kotizacije je potrebno izvršiti najkasnije do 25.svibnja 2018. na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. , a nakon toga prijava moguća na licu mjesta.
Uplatu kotizacije izvršiti na žiro račun: HR0725000091101389441 sa svrhom: „Kotizacija sudjelovanje na Festivalu biciklizma”.
Kotizacija za sudionike iznosi 50,00 kuna.
Svi koji se prijave do zadanog roka, imaju osiguranu majicu i ručak u subotu 02.06.2018.
Djeca, učenici i studenti ne plaćaju kotizaciju.
Prijave na dan biciklijade: na startu.

PRIJAVE SU OTVORENE 2 SATA PRIJE, A NAJKASNIJE 30 MINUTA PRIJE POČETKA DOGAĐANJA.

SMJEŠTAJ:

Sudionicima će biti ponuđena mogućnost smještaja u organizaciji turističkih agencija.

Okvirni program Festivala:

petak,1.06.2108.:
     - u prijepodnevnim satima: - stručni skup o razvoju biciklizma
                                                - dječja biciklijada
                                                - školska biciklijada
                                                - studentska biciklijada

- u poslijepodnevnim i večernjim satima:
                                      - Pannonian Challenge – skate natjecanje
                                      - koncert
subota, 2.06.2018.:
     - u prijepodnevnim satima: - stručni skup o razvoju biciklizma
                                             - 5 rekreativnih vožnji
                                             - ručak
     - u poslijepodnevnim i večernjim satima:
                                       - Pannonian Challenge – BMX natjecanje
                                       - koncert
nedjelja, 3.06.2018.:
                               - biciklističke utrke i obiteljska biciklijada
                               - dodatni edukativno – zabavni sadržaji

NAPOMENA: Za djecu sudionike biciklijade je obavezna zaštitna kaciga.

Vaša IP adresa 23.20.240.193
Vrijeme servera: 23-05-2018 18:50