Mali nogomet

Propozicije

2017.

OPĆE PROPOZICIJE RSI - OVDJE!

PROPOZICIJE ZA MALI NOGOMET u 2017. g.

• U RSI mogu nastupiti igrači koji nisu  registrirani u 1. i 2. malonogometnoj ligi i  registrirani igrači nogometa koji ne nastupaju u 1. 2. i 3. ligi.
  • Ekipe se smiju formirati slobodno bez obzira na pripadnost poduzeću. Novoprijavljene ekipe idu u posljednji razred.
  • Utakmica traje 2 x po 15 minuta “prljave igre” i igra se službenom loptom (lopta za mali nogomet br. 4) Ekipa mora imati i svoju loptu. Ukoliko se službena lopta probuši  susret će se nastaviti igrati loptom jedne od ekipa, a odluku o tome donijet će sudac
  • Ekipu čini 12 igrača (6 u igri i 6 rezerve). Ekipa može otpočeti susret sa  najmanje 5 igrača u polju. Ukoliko u polju ostane tri igrača utakmica se prekida i registrira sa 3:0, ili do tada postignutim rezultatom ako je to povoljnije za protivničku ekipu.
  • Izmjenaigračamožesevršititijekomcijeleutakmicezamjenjeniigrač možeponovoulazitiuigru.
  • Zanesportskoponašanjeiligrubuigrusudacmožeisključitiigračanadvije, petminutailidokrajautakmice. Isključeniigrač dokrajautakmicegubipravonastupanaslijedećutakmici, ukolikomunatjecateljskakomisijaneizreknedrugukaznu. Svoježenjerazlogaisključenjatrebaunijetiuzapisniksudaciigrač. Takođerigrač možedonijetiuSaveziširnijupismenuizjavu, slijedećegradnogdanado 12 sati.
  • Ukolikojeistiigrač isteekipedrugi putaisključenizigredo kraja utakmice zbognesportskogponašanjabit ćeisključeniz
  • Oprema ekipe: jednoobrazni dresovi, gaćice i patike (može bos). Igrači ne mogu nastupiti u kopačkama niti patikama s kramponima.
  • Ubacivanje lopte iz auta vrši se nogom. Lopta se mora nalaziti iza linije. Za vrijeme izvođenja slobodnog udarca protivnički igrač mora biti udaljen od lopte najmanje 5 m.
  • Vraćenu loptu od suigrača, nogom, ( nadkoljenica, podkoljenica, stopalo,) golman ne smije hvatati rukom ili rukama. Loptu vraćenu ostalim dijelovima tijela  ( glavom, prsima, ramenom . . . ) golman smije hvatati rukom tj. rukama.
  • Kazneni udarac (penal) izvodi se s udaljenosti 7 m.
  • Ako ekipa izgubi susret bez borbe ili na osnovu žalbe, utakmicu gubi rezultatom 3:0.
  • Ako u dijelu natjecanja po skupinama ekipa ima isti broj bodova o poretku odlučuje rezultat međusobnog susreta, gol razlika međusobnih susreta, ako je on neriješen, ukupna gol razlika, ako je i to isto  bolja je ekipa koja je postigla više golova, ako je i to isto onda odlučuje ždrijeb.
  • Natjecanje se odvija liga sustavom po jakosnim razredima. Pobjednici  razreda prelaze u viši razred, a posljednje plasirana ekipa  razreda prelazi u niži razred. Zbog nedovoljnog broja prijavljenih ekipa natjecateljska komisija može smanjiti broj razreda, ali u viši razred ekipa može ući samo po plasmanu.
  • Načinbodovanja: pobjeda 3 boda; neriješeno 1 bod; poraz 0 bodova
  • Ukolikoseekipekojesupravonastupauvišemrazreduneprijavenanatjecanjenjihovomjestopopunit ćeekipeiznižegrazreda (poplasmanu), aposljednjiizrazredasvakakounižirazred
  • KonačnisastavrazredazanatjecanjeRSIusvimslučajevimakojinisuđenipropozicijamadonosinatjecateljskakomisijaRSI
  • Susret je iznimno moguće odgoditi uz najavu organizatoru 24 sati prije zakazane utakmice.
  • Ukoliko ekipa nenajvljeno  ne dođe na susret  utakmica se registrira rezultatom 3:0 u korist protivnika i ne može se naknadno odigravati.
  • Ukoliko je  utakmica  prekinuta ( uzrokovano višom silom ) nakon   što je odigrano 75% ili više vremena od susreta, susret se registrira postignutim rezultatom.
  • Ako ekipa odustane ili je isključena iz natjecanja , njeni rezultati se brišu.
  • OsvimpitanjimakojanisuriješenaOpćimi posebnim propozicijama, konačnudonosiNatjecateljskakomisijaGSSR.
  • U aktivnostima GSSR „Sport za sve“ Osijek svaki pojedinac nastupa na vlastitu odgovornost.
  • Pravo tumačenja Propozicija zadržava organizator.

Natjecateljska komisija

Vaša IP adresa 54.162.241.40